Pomagają… odblaskowo

Pomaganie najsłabszym, tym na początku drogi, tym, którzy nie wiedzą, czy tym, którzy naprawdę potrzebują, to naszym zdaniem pomaganie z mocą.  A kiedy pomaga grupa ludzi innej grupie, w tym przypadku dzieciom, to moc i zasięg takiej pomocy ma swoją siłę. Matematycznie i z sercem, tak do pomagania dzieciom w bezpiecznej drodze do szkoły, podeszła Grupa Polskie Składy Budowlane S.A.

Ilość ma znaczenie

Co najmniej 15 tysięcy pierwszoklasistów we wrześniu tego roku zostanie przeszkolonych z zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Szczególnie ważne jest zaopatrzenie maluchów w wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą przechodzenia przez jezdnię. Już od kilku lat należące do Grupy PSB – Mrówki organizują wraz z Policją kampanię „Bezpieczna droga do szkoły”.  225 Marketów PSB Mrówka każdego roku systematycznie stara się włączyć do akcji na swoim terenie. Tym sposobem najmłodsi, w około 100 szkołach, mieszkający w Polskich miastach i miasteczkach, mają szansę poznać przepisy i wraz z funkcjonariuszami Policji bezpiecznie pokonać drogę do szkoły.

3

Widoczność znaczy bezpieczeństwo

Zasady, przepisy, wiedza teoretyczna i praktyczna dostarczona maluchom podczas akcji to jedno.  Drugim zadaniem kampanii jest zaopatrzenie ich w elementy, które sprawiają, że są widoczni na drodze. Na zakończenie akcji maskotka – Mrówka – rzetelnie i systematycznie wręcza każdemu uczniowi-uczestnikowi kampanii breloczki, kamizelki odblaskowe, specjalne opaski na ramię. Dzięki nim będą widoczni na drodze, a dodatkowo, znając zasady ruchu drogowego, poruszać się będą bezpieczniej. Takich „mrówkowych” odblasków towarzyszących dzieciom na polskich drogach może być już kilkadziesiąt tysięcy.

2

Działają globalnie, pomagają lokalnie

Grupa PSB S.A. od 18 lat jest obecna na rynku budowalnym. 359 zrzeszonych w niej małych i rodzinnych firm z terenu całej Polski prowadzi handel w licznych placówkach, centrach handlowych, składach budowlanych. Może dlatego, że to firmy rodzinne, to myślą o swoich małych społecznościach i z zaangażowaniem podchodzą do spraw lokalnych.  Jakkolwiek by na sprawę nie spojrzeć, pomoc można mierzyć w liczbach, ale jej efekty należy ważyć w sercu. Dziękujemy Grupie Polskie Składy Budowlane S.A. za pomoc najmłodszym w bezpiecznej drodze do szkoły, bo wiemy na pewno, że w tej sprawie trzeba i warto pomagać.

Autor:
Okruszek
Okruszek

Jesteśmy redakcją bloga ogólnopolskiej akcji charytatywnej i piszemy o tym jak skutecznie pomagać osobom potrzebującym. Codziennie klikamy i pomagamy na stronie okruszek.org.pl