Okruszek z Pierwszym Ambasadorem

Punktualnie o godzinie 13:00, 13 października 2016 rok, w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie rozpoczęła się uroczystość nadania tytułu Pierwszego Ambasadora Grażynie Torbickiej, dziennikarce, krytykowi filmowemu, absolwentce Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Było podniośle, ale też rodzinnie i wesoło. Aktowi nadania i przepasania ambasadorską szarfą towarzyszyli przedsiębiorcy zrzeszeni w BCC Loża Rzeszowska, media oraz przedstawiciele środowisk opiniotwórczych Rzeszowa. 3-godzinna uroczystość minęła jak oka mgnienie, pozostawiając w sercach ciepłe wspomnienia.

We współpracy siła

Nadanie tytułu odbyło się z inicjatywy Fundacji „Bliźniemu Swemu…” na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta we współpracy z Business Centre Club i BCC Loża Rzeszowska. BCC powstał w 1991 roku. Jest prestiżowym Klubem przedsiębiorców i największą w kraju ustawową organizacją indywidualnych pracodawców. Do BCC należy 2000 członków (osób i firm), reprezentujących blisko 250 miast, skupiając się w 23 lożach regionalnych na terenie całej Polski. BCC prowadzi aktywny lobbing gospodarczy na rzecz obrony interesów polskich przedsiębiorców, rozwoju gospodarki wolnorynkowej, tworzenia dobrego prawa. Koordynatorem wszystkich działań BCC jest prezes Marek Goliszewski. Kanclerzem Loży Rzeszowskiej jest Stanisław Olejarka – prezes Zarządu Stal-Systems S.A. Tego dnia potwierdziły się słowa Jeremiego Przybory, że „wespół w zespół” jest po prostu łatwiej pomagać.

Powitanie Gości

Beata Butwicka – szefowa projektu „Biznes dla Okruszka” rozpoczyna uroczystość.

na-poczatek-przedstawiamy-sie

Nasi goście,oraz Nominowana do Tytułu Pierwszego Ambasadora Okruszka, poznali bliżej Towarzystwo Pomocy im.św. Brata Alberta oraz Fundację „Bliźniemu Swemu…”.

Ambasadorska Szarfa

Projekt szarfy ambasadorskiej wykonała znana rzeszowska projektantka mody oraz konsultantka wizerunku osobistego – Marta Mizera, laureatka wielu prestiżowych nagród świata mody. Swoje kolekcje prezentuje na prestiżowych pokazach mody w Polsce i za granicą. Podczas Poznańskiego Tygodnia Mody jest zapraszana do Gali Pokazów „Wielcy Polskiej Mody”. Podczas wydarzenia zaprezentowaliśmy dwa warianty szarfy ambasadorskiej (dla kobiety i dla mężczyzny), zaprojektowane przez Martę Mizerę. Każdy kolejny Ambasador otrzyma dedykowaną jego nominacji oznakę pomagania.

Szarfa dla Grażyny Torbickiej została wykonana zgodnie z symboliką barw Okruszka. Dominuje w niej brąz jako symbol ubóstwa i złoto symbolizujące bogactwo. Szarfa jest wykonana z tafty, ze złotymi obszyciami, zakończonymi frędzelkami w tym samym kolorze. Pośrodku szarfy wkomponowany został napis „Pomagam” – specjalnie zaprojektowany na takie okazje podczas procesu modernizacji Okruszka.

Marta Mizera i prezes Fundacji

Marta Mizera projektantka i prezes Fundacji ” Bliźniemu Swemu”… Emil Jurkiewicz.

szarfa-i-akt-nadania

Szarfa Ambasadorska i akt nadania już czekają.

dekoruje-szarfa-prezes-fundacji

Aktu dekoracji szarfą i nominowania dokonali: Prezes Fundacji Emil Jurkiewicz oraz
Kanclerz Loży Rzeszowskiej BCC Stanisław Olejarka.

Tytuł Ambasadora dla Grażyny Torbickiej

Jednym z ważnych elementów nowego Okruszka jest funkcja Ambasadora. Ambasadorem może zostać każdy, kto angażuje się bezinteresownie w pomoc, kto wie, że pomaganie jest również drogą do budowania siebie, swojego ducha i charakteru. Fundacja „Bliźniemu Swemu…” – za zgodą Nominowanej – postanowiła przyznać tytuł Pierwszego Ambasadora Grażynie Torbickiej. Ta znana i lubiana polska dziennikarka od lat wspomaga Fundację, angażując się społecznie w wiele fundacyjnych projektów. W laudacji wygłoszonej przez dr. Zbigniewa Chmielewskiego – od lat współpracującego z Fundacją – mogliśmy między innymi usłyszeć: „ Któż z nas nie zna magazynu filmowego <<Kocham Kino>>, w którym od 1996 roku z niezrównaną wiedzą i wdziękiem promowała kino autorskie i artystyczne oraz twórców młodego pokolenia polskich filmowców. To za ten program otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. (…) Pani Grażyna Torbicka wielokrotnie była również nagradzana. Imaginujcie Państwo sobie, iż 8-krotnie zdobyła Wiktora – prestiżową nagrodę Polskiej Akademii Telewizyjnej. Jest również laureatką Super Wiktora! Trzykrotnie uzyskała Telekamerę oraz Złotą Kamerę. Za działalność w dziedzinie kultury otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Srebrny Medal Gloria Artis Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, medal Stella Della Solidarieta Italiana przyznany przez prezydenta Republiki Włoch za zasługi w promocji kultury włoskiej. W 2009 została Honorową Obywatelką Kazimierza Dolnego, by w kolejnym roku cieszyć się odznaką i uznaniem Marszałka Województwa Lubelskiego za zasługi w promocji regionu”. Pomimo tak wielu nagród, odznaczeń i sukcesów pani Grażyna chętnie przyjęła nasz tytuł i funkcję Pierwszego Ambasadora. Jak sama powiedziała podczas uroczystości – dla niej to nie tylko zaszczyt, ale i wielka odpowiedzialność. Puentując swoją wypowiedź po akcie nadania, powiedziała ze zwykłą dla siebie skromnością: „ jeśli tylko mogę pomóc, zaraz mam lepszy humor”. Jesteśmy pewni, że nasz Okruszek jest w dobrych rękach Jej Ekscelencji Pani Ambasadorki Grażyny Torbickiej.

 

dr-zbigniew-chmielewski-odczytuje-laudacje

Dr Zbigniew Chmielewski odczytuje laudację.

przedstawiciel-marszalka

Pan Waldemar Szumny w imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego,Władysława Ortyla, odczytuje list gratulacyjny.

list-od-prezydenta

LIst Gratulacyjny  otrzymaliśmy także od Prezydenta Miasta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca.

pani-grazyna-dziekuje-za-nomonacje

Jej Ekscelencja Pierwsza Ambasadorka Okruszka Grażyna Torbicka dziękuję za nominację.

Okruszek i BCC debatują

Spotkanie w tak zacnym gronie stało się również platformą dialogu z przedsiębiorcami na temat społecznej odpowiedzialności biznesu. Rozmawialiśmy – korzystając z obecności osoby rozpoznawalnej, jaką niewątpliwie jest Grażyna Torbicka – na temat korzystania z marek osobistych osób znanych w ramach polityki CSR w Polsce. Zastanawialiśmy się wspólnie, czy znane, polskie osobistości chętnie angażują się w akcje społeczne. Debatę prowadził dr Zbigniew Chmielewski, pracownik dydaktyczny Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego, członek Rady Etyki Public Relations, autor i współautor badań i publikacji z zakresu komunikacji społecznej i marketingowej. Było ciekawie, inspirująco i efektywnie. Wypowiadali się bowiem prezesi znamienitych rzeszowskich firm czy przedstawiciele środowisk opiniotwórczych. Cennym głosem w debacie okazał się również przykład zaprezentowany przez aktorkę Teatru im. Wandy Siemaszkowej, Mariolę Łabno – Flaumenhaft, która mówiła o współpracy biznesu z teatrem.

debatujemy-grazyna-torbicka

W debacie na temat społecznej odpowiedzialności biznesu oraz marek osobistych aktywnie brała udział nasza nowa Ambasadorka, Grażyna Torbicka.

debatujemy-prezes-stanislaw-olejarka

Kilkakrotnie głos zabierał Kanclerz Loży Rzeszowskiej,Stanisław Olejarka, który pełni również funkcję prezesa zarządu firmy Stal System SA.

debatujemy-prezesa-icn-polfa-rzeszow-tadeusz-pietrasz

Ważnym głosem w debacie o CSR, była również wypowiedź Prezesa ICN Polfa Rzeszów, Tadeusza Pietrasza.

„Być dobrym jak chleb”

Część oficjalną zakończyliśmy posiłkiem, którego myślą przewodnią był chleb. Ten chleb, który zgodnie z ideą naszego Patrona, symbolizuje pomaganie, którego graficzny symbol tak chętnie jest klikany przez okruszkowych fanów – w geście pomocy. Nasz gospodarz – Hotel Prezydencki w Rzeszowie – ugościł nas kolorowo i smacznie. Z pięknie udekorowanego stołu zachęcająco mrugały do gości kanapeczki, owoce, ciastka i staropolski żur z chrupiącym i pachnącym bochnem chleba. Tak posileni, prowadząc ożywioną rozmowę w kulturach uroczystości, powoli zbliżyliśmy się do końca. Jeszcze pamiątkowe zdjęcia z Jej Ekscelencją Pierwszym Ambasadorem Okruszka i czas było pożegnać gościnny Rzeszów. Nie sposób nie podziękować też rzeszowskim mediom licznie przybyłym na uroczystość. Bez Was każda, nawet najlepsza idea pomagania, mogłaby pozostać w głowie pomysłodawcy, a tak trafia do ludzi. Dziękujemy!

dsc_0131

Gościł nas, jak przystało na uroczystość nominowania Pierwszego Ambasadora, Hotel Prezydencki w Rzeszowie.

jedzonko-2

Kolorowo, pachnąco,smacznie i z sercem przygotowano nam ” ambasadorski lunch”.

Czas na pracę

Ambasador to osoba, która korzystając, ze swojego autorytetu reprezentuje określoną inicjatywę. Łączą go z nią wspólne cele i wartości. Ambasador posiada umiejętność zjednywania i przekonywania do siebie ludzi, sygnuje to, co reprezentuje, przez co ma realny wpływ na wartość i działanie innych. Wiemy, że przed nami i przed nowym Ambasadorem wiele pracy, ale i wiele radości z pomagania. Idea pomagania osobom potrzebującym znalazła się w dobrych rękach. Niech więc naszej Ambasadorce przyniesie wiele satysfakcji, a naszym podopiecznym wiele wymiernych korzyści. Bo tego dnia po raz kolejny przekonaliśmy się, że warto pomagać!

podziekowania-dla-mediow

Rzeszowskie media były niezawodne. Redaktor Olga Hałabud i Emil Jurkiewicz Prezes Fundacji.

mediom-dziekujemy

Dziękujemy  mediom za przybycie i za zainteresowanie ideą pomagania.

 

Autor:
Okruszek
Okruszek

Jesteśmy redakcją bloga ogólnopolskiej akcji charytatywnej i piszemy o tym jak skutecznie pomagać osobom potrzebującym. Codziennie klikamy i pomagamy na stronie okruszek.org.pl