Bajka o Okruszku

Nie tak dawno temu i wcale nie za siódmą górą czy za siódmą rzeką, lecz w polskim mieście – Rzeszowie, była sobie Fundacja, która nazywała się „Bliźniemu Swemu…” i bardzo chciała pomagać. A jak się bardzo chce, to przecież wszystko można. Wymyśliła więc Okruszka, taką akcję charytatywną, która miała pomagać potrzebującym. A jak wymyśliła, to i ją stworzyła. Tak powstał Okruszek, który zamieszkał w Internecie, aby bliżej mieć do innych, którzy chcą, tak jak i on, pomagać.

Łańcuch życzliwości

Okruszek sobie żył, budował relacje z innymi pomagającymi, aż któregoś dnia zauważył, że chyba musi się zmienić. Jak pomyślał, tak i zrobił. Zmienił się dzięki pomocy i życzliwości innych. Teraz z nową energią, radością i pomysłami zaczął znowu pomagać. I wiecie co? Wy też zauważyliście te zmiany. Bo teraz dzięki Wam Okruszek zbiera więcej i też więcej będzie mógł pomagać.

Czas na efekty

Od 1 sierpnia do 16 listopada tego roku, kiedy to nowy Okruszek na dobre rozgościł się
w internetowym domu, tylko dzięki Waszej hojności zebraliśmy 4747 złotych. Pieniądze te trafiły już do dwóch placówek prowadzonych przez koła terenowe Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta: Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Wisłoku Wielkim koło Komańczy w Bieszczadach oraz do Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tapinie koło Jarosławia. W Wisłoku Wielkim fundusze pozwoliły na dofinansowanie obiadów, zakup przyborów szkolnych oraz na przygotowanie upominków z okazji dnia św. Mikołaja. Natomiast w Tapinie na wsparcie dzieci z rodzin patologicznych oraz najuboższych, zakup paczek świątecznych i przyborów do zajęć pozalekcyjnych.

Czy to bajka?

To nie bajka! To prawda o ludzkiej życzliwości, o tym jak każdego dnia po otwarciu naszych okruszkowych oczu ukazuje się piękno pomagania w postaci wpłat, morza klików, lajków, komentarzy, dobrych rad, propozycji współpracy i zaangażowania. Dzielicie się każdym okruszkiem Waszych serc za co my – z całego serca, w imieniu naszych podopiecznych – dziękujemy. Bo wiecie co? WARTO POMAGAĆ!

 

1 dscf7620
2 4
dscf3893 dscf3916
dscf4392 dscf3939
dscf3924 dscf7022

 

Autor:
Okruszek
Okruszek

Jesteśmy redakcją bloga ogólnopolskiej akcji charytatywnej i piszemy o tym jak skutecznie pomagać osobom potrzebującym. Codziennie klikamy i pomagamy na stronie okruszek.org.pl